loading

DVR CİHAZ MODELLERİ NELERDİR

31-01-2021 14:48    414

GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİNDEKİ ÖNEMLİ EKİPMANLARDAN BİRİ OLAN KAYIT CİHAZLARININ BİRÇOK ÇEŞİDİ BULUNUYOR. PEKİ, BU CİHAZLAR ARASINDA NASIL SEÇİM YAPACAKSINIZ?

ASLINDA TÜM KAYIT CİHAZLARI BASİT BİR ANLATIMLA, GÜVENLİK KAMERALARINDAN GELEN GÖRÜNTÜLERİ KAYIT ALTINA ALIRLAR. GÖRÜNTÜ KAYDININ YANINDA SES KAYDI, UZAKTAN İZLEME, YEDEK ALMA VE KAYITLARI TEKRAR OYNATMA GİBİ ÖZELLİKLERE SAHİPTİR.

NETWORK VİDEO KAYIT CİHAZI (NETWORK VİDEO RECORDER - NVR)
DİJİTAL FORMATTAKİ BİR VİDEO GÖRÜNTÜSÜNÜ SABİT DİSK SÜRÜCÜSÜNE (HDD) KAYDETMEK İÇİN KULLANILIR. GENELLİKLE IP KAMERALARDAN BİR ETHERNET AĞI YOLUYLA CAT5 YA DA CAT6 KABLOLARI İLE GÖRÜNTÜLERİ ALIR. EN ÇOK FİZİKSEL GÜVENLİK UYGULAMALARI İÇİN KULLANILIR. NVR VE IP KAMERALARIN KOMBİNASYONUNDAN OLUŞAN BİR KAMERA SİSTEMİ NİSPETEN PAHALIDIR, BUNA RAĞMEN DVR VE ANALOG KAMERALAR İLE KIYASLANDIĞINDA İLERİYE YÖNELİK ÇÖZÜMLER VE ÜSTÜN VİDEO NETLİĞİ SUNAR. BAZI IP KAMERALAR NETLİK OLARAK 5 MEGAPİKSELDEN FAZLASINI SUNAR. MESAFELER BİR SORUN DEĞİLDİR VE IP KAMERALAR BİR AĞ ÜZERİNDEN ERİŞİLEBİLİR OLDUĞU SÜRECE İSTENİLEN HER YERE YERLEŞTİRİLEBİLİR.

DİJİTAL VİDEO KAYIT CİHAZI (DİGİTAL VİDEO RECORDER - DVR)
DİJİTAL FORMATTAKİ BİR VİDEO GÖRÜNTÜSÜNÜ SABİT DİSK SÜRÜCÜSÜNE KAYDETMEK İÇİN KULLANILIR. DVR’LAR GENELLİKLE ANALOG KAMERALARDAN, KOAKSİYEL KABLOLAR YOLUYLA GÖRÜNTÜLERİ ALIR. BU KOMBİNASYON DAHA UYGUN MALİYETLİ VE KURULUMU DAHA KOLAYDIR. YİNE DE BU ÇÖZÜM, GENELLİKLE D1(720X480) GÖRÜNTÜ KALİTESİ İLE SINIRLIDIR. UZAKLIK KONUSUNDA İSE, ANALOG KAMERALAR İLE KAYIT CİHAZI ARASINDAKİ MESAFE 300 METREDEN AZ OLDUĞUNDA, VİDEO KALİTESİNDE HERHANGİ BİR BOZULMA OLMAYACAKTIR.

HİBRİT VİDEO KAYIT CİHAZI (HYBRİT VİDEO RECORDER- HVR)
DİJİTAL FORMATTAKİ BİR VİDEO GÖRÜNTÜSÜNÜ SABİT DİSK SÜRÜCÜSÜNE KAYDETMEK İÇİN KULLANILIR. HVR’LAR IP VE ANALOG KAMERALARIN İKİSİNİ DE BARINDIRIR. IP KAMERALARDAN, BİR ETHERNET AĞI ÜZERİNDEN CAT5 YA DA CAT6 YOLU İLE GÖRÜNTÜLERİ ALIR. BUNUN YANI SIRA ANALOG KAMERALARDAN DA KOAKSİYEL KABLOLAR YOLUYLA GÖRÜNTÜLERİ ALIR. ÇOĞUNLUKLA FİZİKSEL GÜVENLİK UYGULAMALARI İÇİN KULLANILIR. BU SEÇENEK, VAR OLAN ANALOG KAMERALARIN YENİDEN KULLANILARAK SİSTEMLERİN BİRLEŞTİRİLMESİ VE GELECEKTE İP GÜVENLİK KAMERA SİSTEMİNİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN İYİ BİR SEÇİMDİR.


Etiketler:
ADRES
  • Menderes Mah. İnönü Cad. No:78/A, PK: 34225
    Esenler / İstanbul

E-MAIL
  • info@cavuselektronik.com
BİZİ ARAYIN
MESAAİ SAATLERİ
  • Hafta içi : :10:00-21:00

    Cumartesi : 10:00-21:00

    Pazar : 12:00-22:00